Доступність посилання

ТОП новини

З 2022 року зафіксовано 162 випадки тиску на журналістів в анексованому РФ Криму – ZMINA


За 2022 та 2023 рік зафіксовано 162 випадки тиску на журналістів в анексованому Росією Криму. Такі дані наводить менеджер проекту Центр прав людини ZMINA Вікторія Нестеренко.

Нестеренко уточнила, що до статистики увійшли кримінальні переслідування, викрадення журналістів, адміністративні протоколи, обшуки приміщень та погрози в Інтернеті. На її думку, на даний момент у Криму «не залишилося місця для вільної журналістики та свободи слова».

«В перші два тижні російської агресії на півострові окупаційна влада знищила незалежну журналістику. «Зелені чоловічки» приходили в офіси медіа, розшукували журналістів з тим, щоб вони почали працювати на Росію та продукувати російську пропаганду окупаційної влади», – заявила Нестернко.

За її даними, РФ незаконно утримує 16 журналістів на території Криму та Росії.

«Оскільки Росія не може на державному рівні заборонити працювати журналістами, то вони намагаються шукати приводи, щоб ув’язнити медійників. Зазвичай їх судять за статтями про тероризм та диверсії», –повідомила Нестеренко.

«Окупанти утримують їх у жахливих умовах, до них жахливо ставляться у місцях несвободи, особливо в Росії, та переводять до штрафних ізоляторів або до одиночних камер», – додала вона.

Раніше Національна спілка журналістів України повідомляла, що як мінімум 28 українських працівників медіа та цивільних журналістів, у тому числі і з Криму, перебувають у неволі через незаконні затримання, захоплення в полон, хибні звинувачення та фальсифіковані «судові процеси».

24 квітня у Верховній Раді України ухвалили постанову про звільнення та повернення в Україну українських журналістів (у тому числі й громадянських журналістів), які утримуються на території РФ, серед яких фрилансер Крим.Реалії (проєкт Радіо Свобода) Владислав Єсипенко та громадянська журналістка з Криму Ірина Данилович.

У листопаді 2023 року правозахисна організація «КримSOS» у Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів опублікувала список кримських журналістів, які з 2014 року зазнали або зазнають кримінальних переслідувань з боку РФ. З 19 журналістів, які потрапили до списку, 16 досі перебувають у місцях позбавлення волі. Серед опублікованих у списку переслідуваних журналістів більшість співпрацювала з Крим.Реалії. Першим у списку позначено позаштатного журналіста Крим.Реалії Владислава Єсипенка.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

XS
SM
MD
LG